امروز: شنبه، 10 خرداد 1399

ماهي بارب حلب

ماهي بارب حلب

حلب ماهی بومی جنوب شرقی آسیا و از خانواده کپور ماهیان است. حلب سک ماهی گیاهخوار و بسیار صلحجو و ملایم است و هیچ مشکلی حتی برای ماهیانی که از او بسیار کوچکند ایجاد نمیکند.تنها خطر او برای ماهیان کوچکتر، شنای سریع آن است که میتواند با برخورد به سایر ماهیها برای آنها ایجاد مشکل کند.حلب ماهی ای بسیار مقاوم به شرایط سخت آکواریوم است و میتواند تا حدود 35 سانتیمتر رشد کند. عمر حلب در حدود 8 تا 10 سال است. رشد این ماهی فوق العاده زیاد است.PH آکواریوم مطلوب برای حلب 6.5 تا 7 و بهترین دما 25 تا 30 است. حلب را میتوان با وجود گیاهخوار بودن با بسیاری از ماهیهای گوشتخوار نگهداری کرد. چون بسیار زرنگ است و به راحتی از کمین سایر ماهیها فرار میکند. شما میتوانید از غذاهای گوشتی نیز (مثل کرمها و ماهیهای کوچک) برای تغذیه حلب استفاده کنید. اکثر حلب های موجود در کشور ما دم و باله های قرمز ندارند و به همین دلیل این ماهی ظاهری زیبا ندارد. اکثر نگهدارندگان حلب، این ماهی را به خاطر زرنگی و رشد زیادش نگه میدارند.

منبع : mahishahr.blogfa.comماهي بارب

ماهي بارب

بهترین تانک برای این ماهی،تانکی همراه با گیاه  و حداقل حجم 110 لیتر دارای آب با پی هاش حدود 6 تا 7 می باشد.در آکواریوم این ماهی می توان تخته سنگ نیز قرار داد.اما باید توجه داشت که فضای کافی برای شنای این ماهی وجود داشته باشد.

ماهی بارب ماهی زیبایی درون آکواریوم است.اما مشکلات زیادی برای صاحب آکواریوم ایجاد می کند.این ماهی گاهی اوقات متجاوز شده و به سایر ماهی های آکواریوم حمله می کند و گاه منجربه کشته شدن آن ها می گردد.همچنین در مقابل بیماری ها نامقاوم بوده و اغلب در سن کم می میرد.

دارای انواع بارب حلبی-ببری-سبز-آلبالویی-گورخری-چوب خط-دوخال-آچاری و طلایی می باشد.  

         

منبع : www.mahieman.blogfa.com